Dick Johnson Mansesterin yhteistyökumppaniksi!

Uutisia bäkkäriltä: Tuoksumme vihdoin yhtä hyvältä kun näytämme – Dick Johnson X Mansesteri

Jos oot joskus miettiny, miten keikkabussin aromit, tuntien lavasoijat ja armoton rundaaminen saadaan peitettyä niin että eturivissäkin kehtaa vielä hengittää sisäänpäin, niin meillä on vastaus; Dick Johnson.

Ollaan käytetty äijien tuoksuja omakustanteisesti jo parisen vuotta ja koko bändin yksimielinen tuomio on ollu aina selvä: Nää on heittämällä parhaita hajuvesiä, mitä tähän naamavärkkiin ja kaulaan on koskaan suihkittu. Tää vois olla maksettu mainos, mutta kerrankin voidaan olla rehellisiä ja kertoo täysin oma mielipide!

Nyt tää homma vietiin viralliselle tasolle, sillä saatiin Dick Johnson viralliseks yhteistyökumppaniks! Posti toi tontille laatikollisen erilaisia tuoksuja sekä tuoreet lippikset päähän, joten jatkossa meidän ulkonen habitus ja tuoksumaailma on vaarallisen kovassa iskussa.

Diiliin kuului tietenkin pyhä lupaus huudella tästä jumalaisesta liitosta joka puolella. Sitä ollaan harrastettu tosin jo ennen diiliäkin, joten homma on jo puoliks viety himaan etupeltoon. Tän laittoman hyvän tuoksun tahdittamana meidän tulevilla keikoilla on luvassa tuttua hölmöilyä Mansesterin omintakeisella meiningillä, höystettynä Dick Johnsonin tinkimättömällä ja äijämäisen röyhkeällä asenteella.

Seuraa siis somea ja tuu meidän keikoille haisteleen meininkiä – enää ei tuoksu pelkkä paska ja eilinen bisse!

  • DJ Kalukin sen tiesi jo vuosia sitten: Parhaat asiat alkaa kirjaimilla D ja J.

Tsekkaa äijien valikoima ja ainutlaatuset tarjoukset tai varaa suoraan aika ja pistä kuontalo ja turpavärkkikarvat kuntoon heidän parturissa:

https://dickjohnson.fi/

 

 

KAUPOISSA NYT

UUSIN VIDEO

Tietoa meistä

Tamperelainen ja täysin itsenäinen hiphop -yhtye Mansesteri on elävä esimerkki siitä, ettei kestävä artistikehitys tarvitse aina taustalle valtavaa tukikoneistoa.

Konkariräppärit Mc Mane ja Vainis, sekä heidän virallinen keikka DJ, DJ Kalu tuovat vuosi toisensa jälkeen faneilleen uutta herkuteltavaa ja tie yhdeksi maamme kirkkaimmista omakustanneartisteista on ollut lähes tauottoman nousujohteista.

Mansesteri on ollut lämppäämässä monia eturivin artisteja ja esiintynyt samalla lavalla mm. Apulannan, Portion Boyssin, Pasin ja Anssin, JVG:n, Elastisen, Robinin, Petri Nygårdin, Mikael Gabrielin, Teflon Brothersin, Brädin, Lord Estin, Sannin, Jujun, Tuomas Kauhasen, Lovexin, Nikke Ankaran, Uniikin, Diandran, Sini Sabotagen, Mustan Barbaarin, Lauri Tähkän, Kasmirin, Adi L Haslan, Spektin, Güntherin, Raappanan, Matti Nykäsen ja Hesaäijän kanssa.

Kuuntele meitä